Godziny otwarcia:

Pn - Pt : 9:00 - 17:00

Infolinia:

22 501 94 94


Nie znaleziono ofert odpowiadających wybranym parametrom wyszukiwania.

zapytaj

Grecja mityczna kraina bogów Olimpijskich, gdzie każdy głaz lub drzewo posiada swoją historię. Nie sposób tutaj nie odpocząć czemu sprzyja śródziemnomorski klimat, lekkie, apetyczne jedzenie oraz piękne widoki.

Grecja jako państwo jest jedna, jednak różne zróżnicowanie terenu oraz wynikający z tego klimat sprawia, że każdy zakątek tego nadmorskiego kraju jest inny.

Wśród tej piękniej różnorodności wybraliśmy dla Państwa największą z wysp greckich - Kretę

 

Odwiedzić Grecje... Odbyć niesamowitą wyprawę na Kretę, kolebkę cywilizacji starożytnego świata. Czyż nie jest to spełnienie jednego z największych marzeń każdego z nas? Każdy, kogo los choć na
krótki czas rzuci na tę ukochaną przez bogów ziemię, z pewnością przeżyje tam przygodę swojego życia...

Grecja

Spis wycieczek:

PŁASKOWYŻ W LASSITHI

cena: 37 €

Położony, pośrodku masywu Dikte, zielony, żyzny płaskowyż Lassithi, jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Krety. Na specyficzny krajobraz tego regionu składają się między innymi niezliczone stare wiatraki. Zostały one skonstruowane przez inżynierów z Wenecji w 1464 roku, aby napędzać pompy z głębi ziemi i nawadniać tereny płaskowyżu. Z 10,000 wiatraków zachowało się tylko kilka. Obecnie są praktycznie nie używane, jednak atmosfera jaką tworzą jest niespotykana.

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

KNOSSOS

cena: 37 €

W 1894 roku brytyjski archeolog odkrył na Krecie jedne z największych skarbów cywilizacji minojskiej - pałac króla Minosa oraz ruiny labiryntu Minotaura. Miejsca znane nam wszystkim z lekcji języka polskiego, podczas pobytu na Krecie, są na wyciągnięcie reki. Odwiedzając Knossos mamy okazję zobaczyć obszerne, pałacowe komnaty, hole i dziedzińce. Szczęśliwie pałac króla Minosa, królowej Pazyfae i ich syna Minotaura - pół człowieka, pół byka zachował się w bardzo dobrym stanie. Także tutaj Dedal wybudował labirynt dla królewicza Minotaura, a po zwycięskim pojedynku z Minotaurem, Tezeuszowi udało się, dzięki słynnej nici Ariadny znaleźć drogę na zewnątrz. Po zwiedzaniu wspaniałych zabytków cywilizacji minojskiej, udajemy się do Heraklionu, gdzie można odwiedzić jeden z największych i najpiękniejszych kościołów w mieście, czy udać się na zakupy.

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

AGIOS NIKOLAOS - SPINALONGA

cena: 52 €

Wycieczka autokarowa do uroczego miasteczka Agios Nikolaos, położonego nad malowniczą zatoką Mirebello. Wiele lat temu, malutka wioska rybacka, dziś stała się jednym z najprzyjemniejszych kurortów Krety. Po spacerze pełnymi sklepików i knajpek klimatycznymi uliczkami Agios Nikolaos, udamy się statkiem na wyspę Spinalonga. Wyspa została w 1579 roku przekształcona przez Wenecjan w warownię z imponującą twierdzą. Niecałe 150 lat później została przejęta przez Turków, a w 1903 władze greckie przekształciły ją w kolonię dla trędowatych. Osoby chore na trąd były zsyłane na wyspę aż do roku 1957. W drodze powrotnej grillowanie z winem na okolicznej wysepce.

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

RETHYMNON - CHANIA

cena: 54 €

Wycieczka autokarowa na zachód od Heraklionu. Pierwszy przystanek to stare miasto Rethymnon, które zachwyca prowincjonalnym urokiem. Miasteczko jest z pewnością jednym z najbardziej urokliwych na Krecie. Tutaj na prawdę możemy poczuć i zobaczyć bogatą historię Krety. W krętych uliczkach Rethymnonu możemy napotkać budynki w stylu weneckim, ale też orientalne meczety i minarety – pamiątki po okupacji tureckiej. Dalsza część dnia to podróż drogą przy brzegu morza do drugiego co do wielkości miasta Krety – Chanii, gdzie odwiedzimy bazar z wyrobami skórzanymi i urokliwy targ i będziemy mogli skosztować typowo kreteńskich specjałów.

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

TRADYCYJNA KRETA

cena: 37 €

Wycieczka do słynnego z produkcji wina centralnego regionu wyspy. Pomiędzy Górami Dikti a Górami Ida, znajdują się największe kreteńskie winnice. Jednym z punktów programu jest oczywiście degustacja wina w tradycyjnej winiarni. Podczas wyjazdu odwiedzimy także zabytkowy, piękny klasztor, gdzie będziemy mieli możliwość zapoznania się z historią i tradycjami Greckiego Kościoła Ortodoksyjnego.

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

REJS NA SANTORINII

cena: 130 €

Doskonała okazja, aby zwiedzić jedną z najpiękniejszych greckich wysp – Santorini. Santorini położona jest ok. 80 km od Krety, ale zarówno fauna i flora, jak i architektura wyspy jest zupełnie odmienna. Santorini powstała na skutek erupcji wulkanu, przez co jej struktura jest bardzo specyficzna. Każdy kto oglądał, musical z Meryl Streep „Mamma Mia” marzy o zobaczeniu na własne oczy białych domków z niebieskimi dachami, położonych na czarnych, skalistych zboczach. Na Santorini jest to możliwe. W miejscowości Fira, stolicy wyspy, zobaczymy właśnie takie urocze domki i kościółki. Natomiast w Oia, która jest najbardziej znaną wioską na Santorini, będziemy mogli zachwycić się spektakularnym widokiem na wulkan i domy wydrążone w wulkanicznej skale. Rejs na Santorini, po cudownie lazurowych wodach Morza Kreteńskiego to z pewnością niezapomniane przeżycie.

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

WIECZÓR KRETEŃSKI

cena: 47 €

Wczesnym wieczorem zostaniemy przewiezieni autokarem do Kato Karouzanos, tradycyjnej klimatycznej wioski z urokliwym kościółkiem. Tam będziemy mogli zapozanać się z autentycznym greckim folklorem. Jest to wyjątkowe spotkanie z tańcem, muzyką i śpiewem. Skosztujemy kolacji złożonej z ogromnej ilości potraw greckich i pysznego kreteńskiego wina. Towarzyszyć nam będzie program artystyczny, pokaz tańca w strojach ludowych (zarówno kreteńskich, jak i narodowych), oraz muzyka grana na żywo na lokalnym instrumencie – Lirze i Bouzouki. Z pewnością zabawa ta zostanie na długo w Państwa pamięci!

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych


CERTYFIKATY I NAGRODY:

OFFICES:

  •   
  •   
  •   

22 501 94 94

Wyszukiwarka

 

Hotele w regionie

Facebook
Twitter