Godziny otwarcia:

Pn - Pt : 9:00 - 17:00

Infolinia:

22 501 94 94


 

Nie znaleziono ofert odpowiadających wybranym parametrom wyszukiwania.

Tunezja, najmniejsza z pereł Maghrebu - krajów zachodzącego słońca. Leży w rogu Afryki, najbardziej na północ wysuniętej części kontynentu. Zaledwie 80 kilometrów stąd do europejskiej Sycylii. Zresztą, za sprawą rządzących tu przez lata Francuzów, sama Tunezja, choć na wskroś muzułmańska jest też mocno zeuropeizowana. A nazwa kraju, wymawiana z francuska „Tunisie” brzmi nad wyraz romantycznie.

Doskonale pasuje do przepięknych, złotych wydm Sahary, przemierzających ją niestrudzenie karawan, zagubionych na bezdrożach rzymskich ruin, berberyjskich wiosek i zachodów słońca nad lazurowym Morzem Śródziemnym. Znamy ją jak własną kieszeń bo od lat jesteśmy liderem na rynku wyjazdów do Tunezji.Rys. Poglądowa mapa Tunezji

 

 

Na wzgórzu Dougga wznoszą się ruiny najlepiej zachowanego miasta z epoki rzymskiej. Jej Kapitol jest jednym z najcenniejszych znanych zabytków rzymskich. Pierwszym etapem naszej wycieczki jest zwiedzanie ruin Thuburbo Majus, w centrum wielkiego obszaru upraw zbożowych. Wykopaliska nie odsłoniły jeszcze całego obszaru miasta, ale widoczne ruiny dają wyobrażenie o znaczeniu Thuburbo Majus w czasach rzymskich. Godne uwagi jest forum, łuki triumfalne, łaźnie, fragmenty domów rzymskich oraz ruiny bazylik chrześcijańskich. Następnie ruszamy w stronę ruin jednego z najlepiej zachowanych rzymskich miast. Miasto Thugga (dzisiaj Dougga) zostało zbudowane na wysokości 500 m, na opadającym w dół płaskowyżu, który okalał nizinne uprawy zboża, stanowiące główne bogactwo. Zobaczymy antyczny teatr z II w n.e. na ok. 4 000 widzów, Kapitol poświęcony czci Jowisza, Junony i Minerwy, Świątynię Caelestis, fragmenty domów z mozaikami, termy letnie i zimowe. Droga powrotna wycieczki prowadzi przez miasto Zaghouan, gdzie oprócz antycznej Świątyni Wód (Nimfeum) zobaczyć można fragmenty rzymskich akweduktów, doprowadzających niegdyś wodę do Kartaginy.

W cenie: wstępy do zwiedzanych obiektów, obiad na trasie / napoje dodatkowo płatne/.

   

   

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

Tunis / Kartagina / Sidi Bou Said

1 dzień

cena : od 95 do 105 DT z Muzeum Bardo
cena : od 85 do 95 DT bez Muzeum Bardo

Proponowana wycieczka jest niewątpliwie ozdobą programu pobytu w Tunezji. Tunis istnieje już od czasów Kartaginy, ale stolicą państwa stał się dopiero w XIII w. Położony na zachodnim brzegu wielkiego nadmorskiego jeziora posiada sztuczny port połączony kanałem z Zatoką Tuniską. Centrum miasta stanowi reprezentacyjna Aleja Habib Bourguiba (pierwszego prezydenta Tunezji), licząca ponad 1,5 km długości.

   

Wzdłuż niej usytuowane są zarówno nowoczesne budowle, jak i domy pochodzące jeszcze z czasów kolonii francuskiej. Przy alei mieści się też secesyjny gmach Teatru Miejskiego i jedyna katolicka katedra w Tunisie. W centrum znajduje się także medina - stare miasto posiadające orientalny urok. Najstarszą świątynią jest Wielki Meczet z VIII w.

 Wjechawszy do Tunisu zatrzymamy się na jego głównej ulicy – Avenue Habib Bourguiba, którą dojdziemy wprost do starego, arabsko–tureckiego starego miasta. Będziemy mieli około 1,5 godziny wolnego czasu na zakupy i poznanie miasta.

    

Muzeum Bardo, z siedzibą w dawnej rezydencji Husajnidów, mieści ważne zbiory archeologiczne. Zobaczymy tu posągi, monety, dawne narzędzia, a przede wszystkim unikatowe mozaiki rzymskie.

    

Po posiłku kierujemy się w stronę pobliskiej Kartaginy, do Parku Archeologicznego, w którym zobaczymy Termy Antoniusza (łaźnie rzymskie) i pozostałości rzymskich willi oraz bazyliki. Kartagina jest obecnie szykownym przedmieściem Tunisu. Upaja łagodną wonią eukaliptusa i mimozy. Założona przeszło 3 000 lat temu, zrównana z ziemią przeszło 2 000 lat temu, rozciąga się na ogromnej przestrzeni kryjąc w swych uliczkach termy Antoniusza, liczne wille rzymskie, teatr, ruiny dawnego miasta punickiego. Następnie odwiedzimy Sidi Bou Said, miasteczko założone przez Maurów hiszpańskich w XV wieku, nazywane „perłą wybrzeża tunezyjskiego”. Wzniesione na urwistym brzegu, góruje nad niewielkim portem urzekając turystów biało – niebieską tonacją domostw. Idąc drogą prowadzącą na wzgórze dojdziemy do przytulnej kawiarni, z której tarasu rozciąga się widok na morze. Serwowana na sposób tunezyjski słodka herbata miętowa z nasionami sosny pinii smakuje tu najlepiej. Przy fajce wodnej, napełnionej tytoniem jabłkowym można spędzić leniwe popołudnie.

W cenie: wstępy do zwiedzanych obiektów, obiad na trasie / napoje dodatkowo płatne/.

  

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

SAHARA

2 dniowa wycieczka na „WIELKIE POŁUDNIE”

cena: 210 DT

Wyprawa na wielkie południe Tunezji jest wycieczką dwudniową i bez wątpienia będzie przeżyciem niezapomnianym, wspominanym potem przez lata.

Pokonując ok. 1200 km pętlą, uczestniczymy w pasjonującej przygodzie - przez różne klimaty i formy geograficzne: od śródziemnomorskich ogrodów północnej Tunezji, przez oliwkowe gaje Sahelu, stepy i obszary półpustynne, po Saharę i jej czarowne oazy. Wszystko to w klimatyzowanym autokarze, w którym dobrze czują się nawet małe dzieci i osoby starsze. W górskie oazy Chebika i Tamerza dojedziemy wygodnymi samochodami terenowymi.

  

  

Pierwszym przystankiem podczas proponowanej dwudniowej wyprawy na Saharę jest El Jem. Znajduje się tu najlepiej zachowany w Tunezji rzymski amfiteatr. Następnie zobaczymy Matmatę, z architekturą mieszkań jaskiniowych budowanych przez troglodytów. To z niej czerpał inspiracje Steven Spielberg kręcąc „Poszukiwaczy zaginionej Arki” oraz „Gwiezdne wojny”. Kolejne przystanki to oazy pustynne wybrane zgodnie z gustem organizatora (np. Douz – najbardziej saharyjska oaza, otoczona wydmami).

Drugi dzień wyprawy przeważnie rozpoczyna się wczesnym rankiem. Przejedziemy przez Chott El Jerid – rozległe suche jezioro, pokryte kryształkami soli, które w zależności od wysokości słońca przybiera dziwne barwy, począwszy od srebrzystej po różową lub fioletową. Program obejmuje także półdniową wyprawę jeepami w góry Atlas. Celem są oazy górskie: Chebika – usytuowana u stóp wąwozu z wypływającym fantastycznym strumieniem oraz Tamerza – z górskim wodospadem.

Podczas wycieczki – zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych, w pokojach dwuosobowych /pokój 1 – osobowy za dodatkową opłatą/, ze śniadaniem i obiadokolacją w formie bufetu, wstępy do zwiedzanych obiektów, obiady na trasie /napoje do posiłków płatne dodatkowo/.

Imprezy fakultatywne: przejażdżka na dromaderach oraz wyjazd jeepami do Ong Jemel – dodatkowo płatne.

Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

Wieczór afrykański Friguia Park

cena: od 80 DT do 90 DT

Friguia Park leży w miejscowości Bouficha, w połowie drogi między Hammametem a Sousse. Ogród zoologiczny o powierzchni 36 ha, powstał we współpracy z Dyrekcją Lasów i Parkiem Zoologicznym z Paryża. Dzięki temu  ciekawemu projektowi stworzono piękny park i wprowadzono zwierzęta w ich naturalne środowisko.

  

Sympatyczna wycieczka dla każdego klienta. Zwiedzanie Friguia Park – ogrodu zoologicznego z wieloma gatunkami egzotycznych zwierząt, a przede wszytkim zwierząt żyjących w Afryce. Następnie kolacja z afrykańskim show z elementami folkloru tunezyjskiego. Napoje wraz z winem wliczone w cenę.

   

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

Karawana

1/2 dnia

cena: od 40 DT do 50 DT

Nie jedziesz z nami na Saharę ? Również na miejscu możesz spróbować przejażdżki na słynnym « okręcie pustyni » , czyli jednogarbnym wielbłądzie – dromaderze.

  

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

Medina Alzahra – spektakl „Światło i dźwięk”

cena od 80 do 95 DT

Kolacja w restauracji ze spektaklem i pokazami grup folklorystycznych, a następnie fantastyczny spektakl Światło i dźwięk, odbywający się na 3 – hektarowej scenie, z udziałem setki aktorów i jeźdźców, odgrywających sceny historyczne. Pierwszy tego typu pokaz w Tunezji!

W cenie: kolacja z napojami i winem oraz pokaz.

 

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

Rejs statkiem

1/2 dnia

cena: od 35 DT do 40 DT

Rejs statkiem pirackim wzdłuż wybrzeży Monastiru i Sousse ( lub Hammametu ). W trakcie rejsu posiłek, kąpiel na otwartym morzu i prawdziwa zabawa!

   

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

Kairouan / El Jem

1 dzień

cena : od 82 do 95 DT

Wizyta w świętym mieście Islamu – Kairouanie: zwiedzanie Wielkiego Meczetu Okba Ibn Nafaa, Basenów Aglabitów oraz wizyta w manufakturze dywanów. Następnie przejazd do El Jem – dawnego rzymskiego miasta Thysdrus. Wizyta w Amfiteatrze rzymskim.

W cenie: wstępy do zwiedzanych obiektów, obiad na trasie / napoje dodatkowo płatne/.

  

CENY ORIENTACYJNE, PODANE W DT /DINARACH TUNEZYJSKICH/ , MOGĄ ULEC NIEZNACZNYM ZMIANOM ZE WZGLĘDU NA MIEJSCE, Z KTÓREGO ODBYWA SIĘ WYCIECZKA, ILOŚĆ OSÓB, PORĘ ROKU, AKTUALNE CENY PALIW, ITP.

  • Szczegółowy program wycieczek u rezydenta
  • Dziecko do 2 lat – gratis
  • Dziecko od 2 do 12 lat – 50 % zniżki
  • Minimum na zorganizowanie wyjazdu – 6 osób

Powrót do spisu wycieczek fakultatywnych

 

 


CERTYFIKATY I NAGRODY:

OFFICES:

  •   
  •   
  •   

22 501 94 94
Facebook
Twitter